Postele na světě

Postel je kromě psa a knihy nejlepším přítelem člověka. Spíme na ní, odpočíváme, milujeme se v ní Zažívá s námi i ty dobré, i ty špatné časy. No není postel jako postel. Podívejte se s námi na deset těch nejzajímavějších.
Létající postel
Tato dětská postel je jedinou skutečně se vznášející postelí na světě. Nad zemí se udrží díky silnému magnetu, který je schopen tento 900 kilogramový „zázrak“ nechat se vznáší. Jejím tvůrcem je Holanďan Janjaap Ruijssenaars. Tato postel je sice v podstatě na prodej, ale její cena, 1,2 milionu eur, z ní dělá jen velmi těžko prodejní věc.
Vajíčková postel
Tato postel je zajímavá nejen svým supermoderním a ergonomickým designem navrženým tak, aby si vaše páteř během spánku dokonale odpočinula, ale i svými technickými vymoženostmi. Přehrávač MP3, zabudované reproduktory a LED podsvícení z ní dělá skutečný ostrov relaxu.
Molekulová postel
120 měkkých míčků tvoří tento zajímavý nábytkový počin. Její tvůrci si zvolili tu nejzákladnější strukturální formu existence všech známých věcí ve vesmíru. Pokud jste však hravý člověk, tato postel bude pro vás tím pravým ořechovým, neboť si své „molekuly“ můžete upravit do libovolné polohy a formy.
Kosmická postel
Pokud chcete během spánku cítit jako v kosmické lodi, obětujte 60 tisíc dolarů a vaše přání se splní. Jde možná o velkou částku, ale sedemfarebná duha v podání LED světel, telefon, domácí kino v jednom přece nemůže stát tři eura, no ne?
obláčkový postel
Pro lidi, kteří zatoužili po svém osobním obláčku, designér Manuel Kloker vymyslel tuto. No podle nás více než oblak připomíná obří kolébku, což je ve skutečnosti i její pravá funkce. Můžete se totiž na ní pohupovat do sytosti. A to jen za necelých sedm tisíc dolarů. Bez matrací, samozřejmě
Oddělující se postel
Tato postel je vynikající pro rozhádaných manželů v malém bytě. Pokud se totiž kvůli něčemu pohádají, nemusí jít manžel spát do jiného pokoje, což je například v jednopokojovém bytě skutečný problém, ale jsi jen jednoduše rozdělí postel a každý usne na své polovině. No dá se využít například současně i jako postel a pohovka.
Počítačová postel
Dokonalá postel pro malé pokoje. V jeden moment je totiž příjemný prostor na spaní av druhý počítačový stůl. Tuto změnu docílíte jednoduchým zdvižením dětské postele. Opravdu skvělá věcička, když přemýšlíte nad každým centimetrem. Jenže její cena je stále dost vysoká – začíná od 3650 dolarů.
Zvuková postel
Tento kousek sice zvenku vypadá velmi těžkopádné a téměř až monstrózní, ale pro toho, kdo v ní leží, znamená dokonalý zvukový zážitek. Má v sobě totiž zabudovaných tolik reproduktorů, že prostorový zvuk, který z nich vychází, vás doslova pohltí. Ale má dvě negativa – jedním je již zmíněná velikost a druhým je fakt, že musí být napojena na 220 voltů.
Esoterická postel
Už sovím vzhledem tato postel jednoznačně prozrazuje, že ani zdaleka nepatří do kategorie obyčejného nábytku. Svým „nájemníkům“ totiž poskytuje dokonalý relaxační zážitek založený na symbióze příjemných světel a zvuků. Jednoduše skvělá terapie.
Visací postel
Sice se tváří, že se její konec vznáší ve vzduchu, ale v tomto případě jde jen o optický klam. Celá postel je totiž pevně na zemi. V každém případě se však jedná o nádherný designérský kousek z dílny Andrea Lucatella, který je na trhu možné koupit zhruba za 5500 dolarů.

Komentáře nejsou povoleny.